چگونه بفهمیم بیت کوین داریم؟

https://wallex.ir/blog/wp-content/uploads/2022/12/btc-investment01.jpg

برای اطمینان از این که آیا بیت‌کوینی دارید یا خیر، می‌توانید از یک کیف پول بیت‌کوین (Bitcoin wallet) استفاده کنید و موجودی خود را بررسی کنید. در ادامه توضیحاتی در مورد چگونگی این کار آورده شده است:

 1. یافتن آدرس بیت‌کوین:
  • اگر پیش از این بیت‌کوینی دریافت کرده‌اید، شما یک آدرس بیت‌کوین خواهید داشت. این آدرس می‌تواند از یک صرافی یا دیگر افرادی که بیت‌کوین به شما ارسال کرده‌اند، درخواست شود.
  • اگر برنامه یا سرویس خاصی برای نگهداری بیت‌کوین استفاده می‌کنید، معمولاً این آدرس در داخل برنامه یا پنل کاربری شما مشخص است.
 2. استفاده از بلاکچین برای بررسی آدرس:
  • می‌توانید از مراجعه به وب‌سایت بلاکچین (Blockchain) استفاده کنید. در صفحه اصلی بلاکچین، بخشی به نام “Explorer” یا “Explorer Search” وجود دارد. در آنجا می‌توانید آدرس بیت‌کوین خود را وارد کنید.
 3. استفاده از نرم‌افزار یا کیف پول:
  • اگر از یک نرم‌افزار یا کیف پول بیت‌کوین محلی استفاده می‌کنید، معمولاً می‌توانید وارد پنل کاربری خود شوید و موجودی بیت‌کوین خود را بررسی کنید.
 4. استفاده از کیف پول آنلاین:
  • اگر بیت‌کوین‌های خود را در یک کیف پول آنلاین نظیر Coinbase، Binance، یا Blockchain.info نگهداری می‌کنید، می‌توانید به حساب کاربری خود وارد شوید و موجودی خود را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که برای دسترسی به بیت‌کوین‌های خود نیاز به اطلاعات و رمزعبور مناسب دارید. همچنین، از اطمینان حاصل کنید که از منابع امن برای بررسی موجودی خود استفاده می‌کنید.